Olympijský park RIO - LIPNO

Olympijský park Rio – Lipno 2016

Olympijské sporty nejsou jen pro úspěšné sportovce.  Vyzkoušet si je letos mohou i návštěvníci multisportovního Olympijského parku Rio-Lipno 2016, který se otevře v srpnu v době konání světové olympiády u největší vodní plochy v České republice v okolí lipenského jezera. Za pomoci Českého olympijského výboru se Lipensko promění v jedno velké sportoviště. Centrem parku se stane obec Lipno nad Vltavou a přilehlá marina.

Podobně jako předloni ožila v době konání zimní olympiády v Soči pražská Letenská pláň, i Lipensko na jihu Čech dopřeje letos všem nasát pravou olympijskou náladu z brazilského Ria a možnost zasportovat si třeba s celou rodinou v různých nejen olympijských disciplínách. Děti do 15 let, senioři, místní obyvatelé a držitelé průkazů ZTP budou mít do olympijského parku vstup zdarma, ostatní zaplatí symbolické vstupné.

Atmosféru bojů Čechů o medaile z Ria zprostředkují přímé přenosy na velkoplošných obrazovkách, o které se postará studio České televize na Lipně. O své dojmy z předchozích olympiád se podělí úspěšní bývalí olympionici. V parku na Lipně se můžete osobně potkat s lyžařkou Katkou Neumannovou, fotbalistou Karlem Poborským, krasobruslařem Tomášem Vernerem nebo veslařem Václavem Chalupou. Telemosty z Ria zprostředkují i pocity současných našich sportovců rovnou z centra dění. Program zpestří i koncerty, laser show a výstavy.

V parku Rio-Lipno se ale nebude jen naslouchat úspěšným sportovcům. Park vyroste po obou březích Lipenské přehrady. Zájemci si mohou vyzkoušet například plážové varianty různých druhů olympijských sportů. Mezi jednotlivými sportovišti se díky zdejší oblíbené cyklostezce mohou dopravovat na kole nebo na in-line bruslích.

Letní olympiáda se odehrává z velké části na vodě, proto pořadatelé využili Lipensko jako ideální prostředí pro své záměry. Tato tradiční lokalita láká každoročně milovníky aktivního pohybu na svou kilometrovou dobře vybavenou pláž. Sportovně založení turisté tu najdou běžecké i cyklo a inline stezky, bike park a další sportoviště. Zdejší infrastruktura umožní vyzkoušet si svou zručnost na divoké vodě při rychlostní kanoistice nebo raftingu, ale i jachting, surfing nebo kiting.

Lipno zůstane zajímavou turistickou destinací pro dovolenou, nejlépe rodinnou, i po skončení programu v olympijském parku. Český olympijský výbor plánuje zdejší sportoviště zmodernizovat, aby mohla sloužit veřejnosti i v dalších letech.

Další informace získáte na www.olympijskeparky.cz


 
Bookmark and Share
Chcete být prezentováni na těchto stránkách?
Zaregistrujte se a přidávejte informace o svých aktivitách, akcích i náměty na aktuality během jedné minuty.