Aktuality

Celkem: 26 záznamů

Zahajeni_CS2016.jpg

Oficiální zahájení cykloturistické sezóny v jižních Čechách

10. 5. 2016 - 09:10 Jindřichohradecko, Hatín

Vážení příznivci sportu, Jižní Čechy olympijské zvou na další akce konané v regionu! Lákadlem je nyní Oficiální zahájení cykloturistické sezóny 21. května 2016! Netradičně propojíme účastníky tří samostatných peletonů tak, aby se potkali na jednom místě –na Pecáku v  Evženově údolí,  kde proběhne zahájení s bohatým kulturním programem.

Jarosov_2015.jpg

Hejtman Zimola: Jarošov získal titul jihočeské Vesnice roku 2015 a zlatou stuhu oprávněně. Zásluhu na tom má zejména pospolitost místních lidí

10. 8. 2015 - 11:13 Jindřichohradecko, Jarošov nad Nežárkou

Pospolitost. To je podle hejtmana Jiřího Zimoly hlavní trumf obyvatel Jarošova nad Nežárkou, díky kterému si letos dokráčeli až k titulu jihočeské Vesnice roku a zisku zlaté stuhy. Slavnostní vyhlášení 21. ročníku této soutěže se v obci na Jindřichohradecku odehrálo v pátek 7. srpna, tedy zhruba měsíc a půl od doby, kdy byly výsledky oficiálně zveřejněny.

JHMD_leto_para.jpg

Parní vlaky se rozjíždí plnou parou

7. 7. 2015 - 10:28 Jindřichohradecko

Se začátkem letních prázdnin se na jindřichohradeckých úzkokolejkách rozjíždí plnou parou sezona historických parních vlaků. Na Novou Bystřici vyjíždí denně, do Kamenice nad Lipou každý všední den.

jarosov.jpg

Vaše obec se stala jihočeskou Vesnicí roku 2015 a získala Zlatou stuhu, zatelefonoval hejtman Zimola starostovi Jarošova nad Nežárkou Rodovi

15. 6. 2015 - 13:22 Jindřichohradecko, Jarošov nad Nežárkou

Jarošov nad Nežárkou na Jindřichohradecku se stal jihočeskou Vesnicí roku 2015. Tuto zprávu i s gratulací, jak se již stalo tradicí, zatelefonoval hejtman Jiří Zimola starostovi obce Bohumilu Rodovi v pondělí 15. června. „Je to velká pocta pro naši obec a hlavně pro všechny její obyvatele, kteří se o zisk tohoto titulu zasloužili,“ reagoval radostně Rod.

jhmd_2015.jpg

Jindřichohradecké místní dráhy, a.s. - dvacet let působení v regionu

3. 2. 2015 - 08:41 Jindřichohradecko

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy, akciová společnost zahájila jednadvacátý rok svého působení v regionu setkáním s místopředsedou Poslanecké sněmovny PČR a místopředsedou KDU-ČSL Ing. Janem Batoškem, zástupci Jihočeského kraje a představiteli obcí Vysočiny a Jihočeského kraje.

betlemske_svetlo_JH.jpg

Světlo z Betléma opět přijede do Jindřichova Hradce

9. 12. 2014 - 09:32 Jindřichohradecko, Jindřichův Hradec

Opět se blíží doba vánoční. Doba, kdy jsme zvyklí oslavovat narození syna Božího, Ježíše Krista. Vánoce nejsou jen o nadělování dárků, o pečení cukroví, o vánočních zvycích, o blížícím se konci roku, o sněhu, o dovolené, či prázdninách.

LenkaHajnov-2.msto.jpg

VYBLEJSKNI TŘEBOŇ

13. 8. 2014 - 08:59 Jindřichohradecko, Třeboň

Čtvrtý ročník fotosoutěže Vyblejskni Třeboň, který vyhlašuje odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboň.

stovn.jpg

Rybářská Třeboň

13. 8. 2014 - 08:35 Jindřichohradecko, Třeboň

Ryby, rybáři a rybí dobroty kam se podíváte... Taková bude 23. srpna RYBÁŘSKÁ TŘEBOŇ. Na Masarykovo náměstí připluje šestimetrový Vlkoryb, zahrají kapely Kredencz a New Rangers, ochutnáte nejlepší rybí polévku, vyrazíte na pstruhy s mistry světa, otevřou se vám brány třeboňských sádek.

trebon_mesto-z-veze_archiv_lazne-aurora.jpg

TŘEBOŇSKÝ RYNEK

25. 7. 2014 - 10:52 Jindřichohradecko, Třeboň

První ročník hudebních večerů na třeboňském Masarykově náměstí pro mladé muzikanty.

ian-ritchie.jpg

Mezinárodní jazzová setkání

24. 7. 2014 - 15:23 Jindřichohradecko, Třeboň

Světový jazz na třeboňském náměstí 14. srpna. Anglický saxofonista Ian Ritchie, temperamentní slovenská zpěvačka Sisa Fehér a budějovický Bobesh.


 
Bookmark and Share
Chcete být prezentováni na těchto stránkách?
Zaregistrujte se a přidávejte informace o svých aktivitách, akcích i náměty na aktuality během jedné minuty.